Літні канікули!

 c7f6291c587c4e88b79dacfb8f552a41

Шановні батьки, опікуни, піклувальники, підприємці, служба у справах дітей Новоодеської міської ради нагадує, що відповідно до Закону України від 16 травня 2013 року № 243-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сферах розваг, або закладах громадського харчування у нічний час» обмежено перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків чи законних представників у зазначених закладах у нічний час.

Вищезазначеним Законом доповнено статтею 20-1 Закон України «Про охорону дитинства» та статтею 180-1 Кодекс України про адміністративні правопорушення наступного змісту:

Стаття 20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.

Діти віком до 16 років з двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи, мають право у період з двадцять другої до шостої години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку».

Стаття 180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.

Згідно із внесеними змінами, штраф для посадових осіб підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, громадян-власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності складе від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів

доходів громадян, а за повторне таке ж порушення протягом одного року - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також відповідальності не уникнуть і батьки: так, у разі порушення закону вперше, вони будуть усно або письмово попередженні працівниками міліції, служби у справах дітей про відповідальність. Однак, при повторному випадку, на батьків неповнолітніх дітей буде накладено штраф за ч. 1 ст. 184 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», а також сім’я буде взята на контроль у службі у справах дітей.

З метою контролю за дотриманням норм вищезазначеного Закону працівниками служби у справах дітей Новоодеської міської ради спільно з працівниками поліції будуть проводитися профілактичні рейди з відпрацювання розважальних закладів та закладів громадського харчування.

Отож, шановні батьки, перш ніж відпустити свою дитину увечері на вулицю, задумайтесь про наслідки!