Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує, що в Україні розширили перелік заборонених до вживання у громадських місцях тютюнових виробів та гаджетів
Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує,
що в Україні розширили перелік заборонених до вживання у громадських місцях тютюнових виробів та гаджетів.
З 11 липня 2022 року набули чинності зміни до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 16.12.2021 №1978-ІХ (Закон), згідно з яким забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:
- у ліфтах та таксофонах;
- у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
- у приміщеннях та на території навчальних закладів;
- у приміщеннях та на території спортивних і культурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури та спорту;
- у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
- у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
- у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
- у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
- у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
- у приміщеннях гуртожитків;
- на дитячих майданчиках;
- у місцях загального користування житлових будинків;
- у підземних переходах;
- у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, – у тому числі в таксі;
- на вокзалах та станціях;
- на зупинках громадського транспорту.
Встановлена заборона реалізації тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, особам, які не досягли 18 років.
Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 16.12.2021 №1978-ІХ покладено на Національну поліцію та Держпродспоживслужбу.
За куріння у заборонених Законом місцях відповідальність несуть як курці- порушники, так і суб’єкти господарювання, на території відповідальності яких вчиняється таке правопорушення.
До уваги споживачів!
Якщо Ви страждаєте від куріння у громадському місці – захистіть себе. Попросіть курця припинити, або зверніться до адміністрації закладу, на території якого порушується Закон. У разі неможливості покласти край порушенню, зверніться до поліції за номером 102, а стосовно закладу, адміністрація якого створює умови для куріння, – можна подати скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за телефоном «урядової гарячої лінії» 0-800-33-18-34, або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (зверніть увагу: в зверненні необхідно вказати: повне найменування суб’єкта господарювання, його код ЄДРПОУ – ці дані можна знайти в куточку споживача, або на фіскальних чеках закладу, за можливості додайте фото або відеодокази).
Закон захищає від тютюнового диму, але й кожен з нас має право слідкувати за виконанням його норм.