Шановні жителі Новоодеської громади!

Шановні жителі Новоодеської громади!

08 вересня 2023 року о 10:00 в малому залі (перший поверх) адміністративної будівлі за адресою: м. Нова Одеса, вул. Центральна, 202, відбудеться групова - юридична сесія на тему: “Отримання спеціальних статусів дітьми у зв’язку з воєнними діями та збройними конфліктами”. Захід буде проводити юристка ГО «Благодійний фонд «Право на захист» - Надія Матвєєва за участі психологині ГО «Благодійний фонд «Право на захист» - Альони Харковенко.

Участь у заході можуть взяти внутрішньо переміщені особи, особи, постраждалі від воєнних дій, мешканці та гості територіальної громади. Після завершення групової консультації всі бажаючі зможуть отримати додатково безоплатні індивідуальні юридичні консультації та консультації психолога.

Захід організовано ГО БФ “Право на захист”, який є провідною в Україні правозахисною організацією, що надає широкий спектр послуг для вимушено переміщених осіб, людей, які постраждали від воєнних дій, а також біженців та осіб без громадянства. Основні напрямки роботи БФ “Право на захист”: юридична, психологічна допомога, збір даних для партнерських грошових програм, моніторинг на пунктах перетину та в колективних центрах, захист прав людини, адвокаційні заходи на державному та міжнародному рівнях, а також надання гуманітарної допомоги майже по всій території України. Офіси БФ “Право на захист” працюють по всій Україні.

Свою історію фонд розпочав у 2004 році як офіційний представник міжнародної організації HIAS. Також фонд є партнером Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у захисті прав біженців, осіб без громадянства та тих, що потребують додаткового захисту в Україні. З 2014 року фонд активно працював на сході України, надаючи юридичну допомогу постраждалим від війни та здійснював моніторинг із захисту прав людей на блокпостах та лінії розмежування. З початку повномасштабного вторгнення діяльність фонду охоплює майже всю Україну.

Детальніше про юридичну допомогу:

Усі послуги безоплатні! Юристи та адвокати фонду надають супровід у судах, захищають права людей, консультують з будь-яких юридичних питань, що стосуються вимушеного переміщення (трудові, сімейні питання, оформлення та поновлення документів, незаконне виселення з гуртожитків, виїзд за кордон, реєстрація фактів народження/смерті на окупованій території, реєстрація зруйнованого житла тощо!) Ви можете звернутись особисто на лінію допомоги (НЕ ГАРЯЧА ЛІНІЯ), де щодня з 8:00 до 21:00 працюють юристи фонду.

????VODAFONE: +380995075090

????KYIVSTAR: +380685075090

????LIFECELL: +380935075090

А також Телеграм: https://t.me/pravonazahyst

Детальніше про психологічну допомогу:

​Служба турботи про психічне здоров'я БФ "Право на захист" – програма надання психологічної допомоги людям, які постраждали від війни.

Ми працюємо задля покращення психічного добробуту українців та людей, які проживають на території України. Усі послуги безкоштовні та конфіденційні.

Для кого ми працюємо?

- для осіб, що постраждали від війни, збройної агресії та бойових дій;

- для тих, хто вимушений покинути рідне місто та облаштовувати все заново;

- для тих, хто проживає горе за втратою: близьких, дому, відчуття безпеки, гідності, сенсу життя;

- для родичів чи близьких військових та волонтерів;

- для тих, хто має симптоми, що ускладнюють щоденне життя: підвищена тривожність, нічні кошмари, раптові спогади, плач, вибухова злість, втома чи апатія;

- для сімей та батьків, що виховують дітей під час війни

Види послуг:

- очні та онлайн консультації психолога (6 зустрічей);

- групові зустрічі для проживання стресу, напруги і жахіть війни;

- освітні семінари для: опікунів, волонтерів, працівників професій, які допомагають іншим людям;

- систематична робота з МТП, МКП чи іншими організаціями щодо психологічного супроводу.

Підписуйтесь на психологічний телеграм-канал "Психолог на звязку" @psyintouch

  • ​​психологічний телеграм-канал
  • кризові консультації психологів
  • онлайн-групи
  • просвітницькі вебінари

Запис на консультації психолога https://griml.com/pmAin

Телефон для запису на консультацію (в робочі дні з 9:00 до 18:00) - +380937002220

Детальніше про моніторинг та роботу з громадами:

Результатом багаторічної роботи фонду є розв'язання багатьох проблемних питань, які стосуються внутрішньо переміщених осіб, починаючи з 2014 року. З початком повномасштабної війни в Україні в лютому 2022 року географія моніторингу у сфері захисту БФ «Право на захист» поширилася на прикордонні пункти пропуску, установи та заклади соціального захисту та адміністративних послуг, місця компактного розташування переселенців у тих містах, де є найбільша кількість ВПО.

Спеціалісти фонду проводять постійний моніторинг на пунктах перетину на кордоні України з країнами ЄС та Молдовою. Основна наша мета - забезпечити безпеку та дотримання прав громадян, які перетинають кордон, а також надати консультації, юридичний супровід та юридичну допомогу тим, хто цього потребує.

Детальніше про гуманітарну допомогу

Благодійний фонд “Право на захист” співпрацює з багатьма партнерськими організаціями як в Україні, так і за кордоном. Серед партнерів фонду - Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), HIAS, “Людина в біді”, ACTED тощо. Фонд реалізує спільно з партнерами проєкти з надання продуктових та гігієнічних наборів у різних регіонах країни. Також активно співпрацю з органами місцевого самоврядування, з громадами та колективними центрами, а також з громадськими організаціями та іншими благодійними фондами, які допомагають організовувати процес збору інформації та видачі допомоги.

Детальніше про грошову програму

На сьогодні фонд реалізує декілька програм грошової допомоги від міжнародних партнерів. Одна з найбільших – багатоцільова програма допомоги від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Це одноразова грошова допомога людям, що залишили свої домівки через воєнні дії, постраждали від них у певних регіонах або повернулися до постійного місця проживання. Розмір допомоги становить 2220 гривень щомісячно на особу протягом 3-х місяців. Програма реалізується у 13 областях України. Для зручності людей діють не тільки постійні офіси в обласних центрах та великих містах, але й пересувні мобільні групи реєстраторів, які виїжджають у віддалені громади.

Детальніше про допомогу та адреси пунтків збору даних: https://bit.ly/3Tgnpx5

Інформаційна підтримка: https://t.me/IDPhelp

Гаряча лінія УВКБ ООН: 0 800 307 711.