Тиждень права
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 13 грудня 2018, 13:44
В Україні, щороку День прав людини, який відзначається у світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права.
Всеукраїнський тиждень права має на меті – запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правоосвітньої культури громадян та створення сильної, демократичної, правової держави.
Цього року, тиждень права проходить з 10 по 14 грудня, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права».
З цього приводу 12 грудня 2018 року було проведено бесіди з апаратом виконавчого комітету Новоодеської міської ради та працівниками комунальних підприємств міста .
Права людини – це універсальна цінність, що дає можливість «вимірювати» всі важливі явища та події, які відбуваються в суспільстві та в світі.
Положення про права людини, що містяться у статтях Статуту ООН (1945), стали основою становлення нового інституту права – міжнародного захисту прав людини і основних свобод. 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН затвердила Загальну декларацію прав людини.
Права і свободи людини та громадянина є дороговказом конституційного розвитку суспільства та держави, що підтверджує й зміст наріжних положень Конституції України, зокрема стаття 3, яка встановлює, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності Української держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність.
Саме права і свободи людини, їх гарантованість є мірилом взаємин між державою та індивідом. «Утвердження та забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави» - визначає Конституція України (частина друга стаття 3). У силу цього, рівень забезпечення реалізації конституційних прав і свобод людини, визначений різними авторитетними міжнародними інституціями («Венеціанська комісія» та ін.), врешті визначає індекс гуманітарного розвитку держав у світі через призму їх відповідальності перед людиною.
Своєчасне та вичерпне вирішення проблем реалізації та гарантування конституційних прав і свобод людини на сучасному етапі є важливим не лише для розвитку громадянського суспільства та правової держави, а й визначальним для авторитету України на міжнародній арені.
Основними нормативно-правовими актами, що регулюють питання реалізації права на інформацію, є Закон України “Про звернення громадян”, “Про доступ до публічної інформації”, „Про інформацію”, “Про захист персональних даних” та інші. Відповідно до ст. 5 Закону України “Про інформацію” реалізація права на інформацію втілюється шляхом можливості особи вільно одержувати, використовувати, поширювати, зберігати та захищати інформацію, яка є необхідною для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Така реалізація не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні та інші права, свободи та законні інтереси інших громадян.
Юрисконсульт відділу
ЖКГ та комунальної власності
Майбородюк І.П.