Посольство Канади в Україні оголошує відкриття програми Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив (КФМІ).
Опис програми
Канадський фонд підтримки місцевих ініціатив (КФМІ) підтримує малі, але високоефективні проекти, що відповідають пріоритетним напрямкам міжнародної допомоги уряду Канади. Програма спрямована на підтримку ініціатив, розроблених переважно місцевими партнерами. Проекти обираються та схвалюються Посольством Канади в Україні. КФМІ також підтримує позитивні двосторонні відносини між Канадою та країнами-реципієнтами та їх громадянським суспільством шляхом поглиблення контактів і підтримки місцевих починань.
Середній внесок КФМІ становить від $30,000 до $50,000 канадських доларів (максимальна сума – $100,000 за пропозицію, у вийняткових випадках). Зверніться до конвертера валют щодо еквівалентів у місцевій валюті. Зверніть увагу, що всі внески зазначені в канадських доларах і потім конвертуються в українську гривню.
Як подати заявку
- Всі проекти повинні бути імплементованими між датою підписання Угоди про внесок та кінцевою датою зазначеною в Угоді. Запропоновані активності повинні бути розпочаті орієнтовно через два місяці після подання проектної пропозиції (наприклад, якщо заявка була подана 28 лютого, то приблизна дата початку проекту 30 квітня). Ці дати є умовними і можуть змінюватися в залежності від дати затвердження проекту.
- Усі проекти мають бути завершені до 28 лютого 2024 р. Остаточна звітність і платежі мають бути завершені до 15 березня 2024 р. У виняткових випадках дворічні проекти, які закінчуються до 28 лютого 2025 р., можуть бути розглянуті, але мають бути чітко обґрунтовані .
- Вікно подання пропозицій вже відкрите та закриється 30 квітня 2023 року о 23:59 (CET). Заявки, подані після цього терміну, розглядатися не будуть. Перший раунд відбору проектних пропозицій буде приблизно 1 березня 2023 року. Фінальний раунд відбудеться на початку травня 2023 року.
- Щоб отримати детальну форму заявки та додаткові інструкції щодо подання проектної пропозиції, будь ласка, надішліть листа на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
- Розглядатимуться лише ті пропозиції, які подані у визначеній формі заявки та бюджет.
- Для отримання додаткової інформації про види діяльності та витрати, які підходять для фінансування КФМІ, будь ласка, зверніться до списку затверджених КФМІ заходів та витрат.
- Пропозиції повинні бути заповнені англійською або французькою мовою. Якщо це викликає труднощі, зверніться до Посольства Канади за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
- Проектні пропозиції повинні чітко відповідати на всі запитання у формі заявки включаючи гендерний аналіз. Запропонований бюджет проекту має підсумовувати запропоновані заходи та пов’язані з ними витрати.
- Заявки будуть схвалені відбірковою комісією.
- Проектні заявки зберігаються в місіях відповідно до політики управління інформацією уряду Канади.
Організації, які можуть подавати заявки на фінансування КФМІ
Подати завку можуть:
- Місцева неурядова, громадська і неприбуткова організація;
- Місцева освітня установа, що планує працювати над проектом на місцевому рівні;
- Міжнародна, міжурядова, багатонаціональна та регіональна організація та установа або агентство, яке працює над місцевими ініціативами розвитку;
- Муніципальний, регіональний або національний орган влади або агенція, яка працює над місцевими проектами розвитку.
Більша частина фінансування КФМІ повинна бути спрямована на місцеві організації громадянського суспільства (включаючи неурядові організації) та інші установи, що працюють на місцевому рівні. Муніципальні, регіональні та національні державні установи можуть отримувати фінансування за умови, що їхні проекти мають переважно місцевий характер.
Тематичні пріоритети
Усі проекти повинні відповідати принаймні одному з наведених нижче тематичних пріоритетів КФМІ.
Посольство Канади визнає роль місцевих волонтерів та організацій громадянського суспільства у задоволенні найбільш нагальних потреб українського народу під час російського вторгнення. Програма КФМІ в Україні спрямована на: підтримку зусиль цих організацій та рухів у допомозі українцям захистити свої громади та установи; посилити стійкість українського народу, громад та інституцій у протистоянні російській агресії; і допомогти закласти основу для відновлення та миру, в тому числі шляхом посилення соціальної єдності. Посольство заохочує подавати заявки від молодіжних організацій та ініціатив.
Під час російського вторгнення, яке триває, стає зрозуміло, що гуманітарні потреби повторюються і можуть потребувати негайної уваги. Таким чином, можна розглянути можливість включення гуманітарного елементу в проект, але основна увага в кожній пропозиції має бути зосереджена на довгострокових результатах.
Будь ласка, зверніть увагу, що програма КФМІ не може підтримувати суто гуманітарну допомогу, оскільки вона зосереджена на ініціативах, які спрямовані на досягнення довгострокових результатів.
Всі проекти повинні відповідати принаймні одному з наступних пріоритетів КФМІ:
- Підтримка стабільності і безпеки, спрямована на запобігання конфліктам та зміцнення миру.
- Інклюзивне врядування, повага до різноманітності, демократії, відстоювання прав людини та прав меншин і верховенство права;
- Стимулювання економічного зростання для всіх, включаючи економічні права жінок, гідні робочі місця та підприємництво, інвестування в найбідніші та найбільш вразливі верстви населення та забезпечення економічної стабільності;
- Гендерна рівність та розширення прав і можливостей жінок і дівчат;
- Людська гідність, що охоплює здоров'я, освіту та харчування;
- Захист навколишнього середовища та клімату, зосереджений на пом’якшенні наслідків, пов’язаних з конфліктом, і усуненні негативних наслідків.
Гендерний аналіз
У 2017 році Канада прийняла Політику міжнародної допомоги феміністкам для просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок і дівчат, як найефективнішого способу скорочення бідності та побудови більш інклюзивного, мирного та процвітаючого світу. Відповідно до цієї політики процес подання заявки на проект КФМІ тепер потребує гендерного аналізу (GBA). Метою цієї зміни є покращення результатів програми КФМІ щодо гендерної рівності.
Будь ласка, зверніть увагу, що «покращення результатів щодо гендерної рівності» не обов’язково означає зосередження уваги на жінках і дівчатах. Гендерний аналіз допоможе розробити пропозиції щодо кращого задоволення різних потреб жінок, дівчат, чоловіків і хлопців, а також визнати широке розмаїття (наприклад, стать, вік, етнічна приналежність, релігія, місто/сіло, безпосередньо постраждалі від конфлікту тощо).
Гендерний аналіз вимагатиме від заявників:
- розглянути, як на жінок, дівчат, чоловіків і хлопців по-різному впливає проблема, на вирішення якої спрямований їхній проект, гарантуючи, в той же час, що проект не завдає шкоди;
- консультувати жінок та/або дівчат у розробці своєї проектної пропозиції;
- впевнитисть, що погляди цих жінок та/або дівчат враховували в розробці проекту.
Зауважте, що консультації можуть включати, але не обмежуватися спілкування з жінками та дівчатами з місцевої громади, жінками та іншими особами, які працюють в організаціях громадянського суспільства, які працювали в місцевій громаді, а також жінками та чоловіками, які приймають рішення.
Невідповідне заповнення гендерного аналізу може вплинути на розгляд вашої пропозиції.
Фінансування
Для фінансування з КФМІ можуть бути використані такі витрати проекту:
- бухгалтерські витрати;
- адміністративні та поточні витрати, пов’язані з проектом (вони не повинні перевищувати 15% від загального внеску КФМІ);
- витрати на адвокацію та лобіювання;
- капітальні та / або операційні витрати, пов’язані з орендою та / або придбанням та / або будівництвом інфраструктури;
- витрати на громадянську освіту;
- витрати на конференції та заходи;
- витрати на послуги, отримані одержувачами;
- внутрішні транспортні витрати, використовуючи найнижчі тарифи, але не перевищуючи повноцінний економ-клас;
- витрати на екологічну оцінку;
- вартість оренди приміщень та обладнання;
- оренда та/або придбання обладнання (тільки якщо придбання необхідне для досягнення цілей проекту, відображає хороше співвідношення ціни та якості, а організація має надійний план догляду та технічного обслуговування),
- витрати на гостинність, за винятком алкогольних напоїв;
- витрати на встановлення, технічне обслуговування, доставку та / або транспортування, включаючи паливо, комп’ютерів та комунікаційних пристроїв;
- оренда транспортних засобів;
- юридичні послуги;
- медичні витрати;
- інші витрати, пов’язані з проектом;
- витрати на комунікації та поширення інформації;
- витрати на публікації;
- плата за радіо і телебачення;
- витрати на дослідження;
- витрати на заробітну плату, пов’язану з проектом;
- витрати на забезпечення безпеки;
- витрати на навчання та розбудову спроможностей;
- послуги з перекладу;
- експлуатація, встановлення та / або технічне обслуговування транспортних засобів та обладнання;
- розробка сайту та пов’язані з цим витрати.
Наступні витрати не підходять для фінансування КФМІ:
- ядерні технології та установки,
- допомога військовим або воєнізованим організаціям,
- подарунки,
- предмети розкоші,
- пряма фіскальна підтримка уряду,
- мікрофінансування,
- основне фінансування або поточні витрати організації
- витрати, понесені до підписання договору вкладу або після його закінчення.