«16 днів проти насильства»

16326.thumbnail
Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
Основними завданнями акції є:
 привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та захисту прав жінок;
 активізація партнерського руху органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
 проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю.
 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у
Монреалі.
 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
 10 грудня – Міжнародний день прав людини.