Громадський аудит, Статут та місцеві інціативи для відновлення Новоодеської міської територіальної громади


7 липня 2022 р. відбулась зустріч робочої групи з розробки Стратегії розвитку міської територіальної громади на 2023-2027 роки з представницею ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» — учасником коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».

1

2

На зустрічі погоджено:
• Методика та заплановано заходи аудиту ефективності органів місцевого самоврядування та навчального/коуч супроводу подальших спільних дій з молодими лідерами об’єднаної громади;
• Проєкт Статутут міської ТГ з механізмами демократії участі. Пакет НПА https://drive.google.com/drive/folders/141EKF2M40sHjVN_MkSiI-eMSG_jMl4o-?usp=sharing перед сесією міської ради буде обговорено з жителями міста та сіл громади.
Також презентовано:
• Сервіси партнерського річного проекту випускників на тему:«Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ»., якій стартував у 6-ти ТГ Миколаївської та Чернігівської областей;
• Ініціативи жителів з розвитку креативного туризму #химери_дикого_степу (https://www.facebook.com/hashtag/%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8_%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BF%D1%83?__eep__=6&__cft__%5B0%5D=AZW-bUbxT5vYv5TCfbU49M_HCb_qKBDjFCo-5qktdfwjTx47iMq8WgvZFb_4KkKDV6r-3UBO5ZbwhydjCWtpkaihkzN-0ZjhA6Jn4kj75X0BDHL2OL-ZbTjjzVyElMkOK51uDg6qUKvG1yoMa0kYnAYgKRFg-st0l70m730QMuwTfZJSB3M1dpHvEYlatAMpE4wpM6a8w48_ehMEbrP3060o&__tn__=-UK-R) та Єланецький Степ (https://www.facebook.com/profile.php?id=100053151382219&__cft__%5B0%5D=AZU-r0M20oyEs1N8ktq18enhBLSYXDl6-7BvKe3iDc5XiUFzCuYrdOMt4StehTcMwHkSacAIZft6pnhFzH0bna03tHPpQT4oF5S9oitE21_nlKgBAJVQJaCWz8DOZh5oEdrMAffyIj018u49-L_lx8QQ1nJYPwiqpQmMKxES5hlSAA&__tn__=-UC%2CP-R) , які будуть реалізовано у ТГ за підтримки проекту #THC за кошти ЄС .
Експертка Мережі Тетяна Золотухіна так презентувала мету та сервіси проєкту з відновлення економіки громади:
«Нашою метою у Новоодеській, Вознесенській, Миколаївській, Березанській громадах Миколаївської області, у Менській, Городянській, Ріпкінській громадах Чернігівській області є налагодження взаємодії «влада-громада» для ефективного відновлення громад.
Планується проведення громадського аудиту ефективності управління та серія тренінгів для молодих місцевих лідерів з питань бюджетного законодавства, управління та проєктного менеджменту.
Після навчання робоча група разом з молодими місцевими лідерами підготує План відновлення територіальної громади, який планується затвердити у вересні – жовтні цього року.
Так на основі можливостей демократії участі та за допомогою експертів Мережі та спільноти випускників програм обмінів посольства США будуть сформовані місцеві «Плани відбудови та відновленні ТГ» та започатковані проекти з модернізації врядування та продовженні реалізації ключових реформ на принципах належного урядування.»
Так прокоментовала напрацювання засідання робочої групи Олена Хлівна- Андрєєва, начальник відділу економіки та інвестиційного розвитку Новоодеської міської ради :
«Наша громада разом з Фонд развития г.Николаева (https://www.facebook.com/fondrazvitia/?__cft__%5B0%5D=AZU9uHna6F8AO3c9eROkTfvyIcFKePjrvdQ1bwJHbfg04OwuWwj-sC7_owtLGzFkayb8p_DDuOzrxY_O344P_e-RCkjEirjrSKvGhKwoUNaTE3Oz-xALkUB8V3GUlSzTvKjAb-XOfXbfOt-bYDz7vyF8SHhB5WRGcaA7UONGHiTBNQ&__tn__=kK-R) працює над оновленням Статуту та розробкою Плану відновлення громади. Сподіваюсь, що затвердження радою Статуту стане важливим кроком з формування представницького органу як юридичної особи публічного права, щоб у подальшому мешканці отримали весь спектр публічних послуг та за допомогою механізмів демократії участі згуртуватись для відновлення і відбудови економіки громади.
Також завдяки Фонду маємо методику громадського аудиту ефективності управління територіальною громадою та опитувальники для комунальних підприємств, бізнесу та мешканців громади.
Основною метою опитування трьох секторів є визначення головних пріоритетів складання Плану відновлення нашої громади з врахуванням інтересів влади, бізнесу та громадськості.
У липні – серпні за опитувальниками ми зберемо інформацію, а громадські аудитори сформують рекомендації та пропозиції щодо підвищення ефективності роботи виконавчих органів.
Також заплановано тренінг ФРММ з проєктного менеджменту для представників влади та громадських організацій».
Запрошуємо небайдужих жителів взяти участь у формуванні плану відновлення нашої територіальної громади!
З питань участі звертайтеся на E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .
Прес- служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Методичний супровід засідання робочої групи відбувається в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», якій реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії» та за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.