Звернення по ХХХ сесії Новоодеської міської ради сьомого скликання

На виконання доручення депутатів міської ради, озвученого на ХХХ сесії Новоодеської міської ради сьомого скликання направляємо наступне звернення.

  ЗВЕРНЕННЯ.

         9 серпня 2018 року відбулося засідання депутатської постійної комісії міської ради з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку міста. При розгляді питання «Про внесення змін до міського бюджету на 2018 рік», під час якого розглядалося звернення районної ради стосовно виділення коштів на поточний ремонт спортивного майданчику на районному стадіоні «Колос», були присутні посадові особи районної ради заступник голови районної ради Євгенов В.В. та спеціаліст Швець Д.П.

Начальник фінансово-економічного відділу виконавчого комітету міської ради Литвиненко Т.Г. детально пояснила фінансовий стан міського бюджету. Зокрема, з врахуванням видатків включених до проекту рішення нерозподіленим залишається вільний залишок коштів у сумі 791,9 тис. грн. Дані кошти необхідні для покриття аварійних, непередбачуваних ситуацій по бюджетним установам міської ради. Також зазначила, що на початку кожного бюджетного року (3 - 4 перших місяці) надходження до міського бюджету не значні і не покривають видаткової його частини (як правило 95% відсотків із них - захищені статті). Розбалансованість між доходною та видатковою частиною міського бюджету за перші 4 місяці становить понад 2 мільйони гривень з перевищенням видатків над доходами. Тому обов’язково необхідно залишити вільний залишок коштів станом на 01.01.2019 року.                 Такими коштами буде перевиконання доходної частини загального фонду міського бюджету, яке станом на 01.08.2018 року становить 1046,5 тис. грн. В разі відсутності необхідної суми залишку коштів виконавчий комітет вимушений буде отримувати позики на покриття тимчасових касових розривів місцевого бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов'язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

Заступник міського голови Журба І.М. повідомив депутатів про уже виготовлені проекти, які пройшли державну експертизу та передбачують фінансування в поточному році (капітальні та поточні ремонти доріг, реконструкція очисних споруд, встановлення світлофорного об’єкту, відновлення освітлення та інші).

Ці пояснення були надані всім присутнім на засіданні постійної комісії, в тому числі і посадовим особам районної ради. Незважаючи на це спеціалістом районної ради Швець Д.П. розміщено в соціальних мережах недостовірну інформацію, як стосовно депутатів міської ради так стосовно стану міського бюджету, що викликало обурення депутатського корпусу.

Міська рада була, є і буде надійним партнером районної ради. Так міською радою щороку виділяються кошти на співфінансування програм районної ради: в 2018 році це кошти в сумі 967,6 тис. грн. Крім того виділено 292,0 тис. грн. на харчування дітей 1-4 класів у 2017-2018 навчальному році, 50 тис. грн. для придбання засобів навчання та обладнання для учнів першого класу Новоодеської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 відповідно до Концепції Нової української школи. В попередніх роках виділяли кошти на встановлення стільців на стадіоні «Колос», на придбання башти Рожновського для районної лікарні та інше.

Дані дії спеціаліста можуть негативно вплинути на подальшу плідну співпрацю двох рад.

Маємо надію, що керівництво районної ради не має відношення до даного інциденту. Просимо Вас проінформувати стосовно поведінки Вашого спеціаліста Швець Д.П., чи була вона уповноважена надавати таку інформацію в соціальних мережах у робочий час.

         З метою врегулювання конфлікту вимагаємо публічного спростування недостовірної інформації та публічного вибачення спеціалістом перед депутатами міської ради.

За дорученням депутатів міської ради

Міський голова                                                                     О.П.Поляков

Завантажити звернення