1 лютого відбувся семінар «Дієві інструменти для роботи депутатів місцевих рад: можливості реалізації повноважень в умовах децентралізації»

семінар1

1 лютого на базі Новоодеської міської ради відбувся семінар, який був організований спільно з депутатом Миколаївської обласної ради Ігорем Мухарським на тему: «Дієві інструменти для роботи депутатів місцевих рад: можливості реалізації повноважень в умовах децентралізації». Захід відбувся за підтримки Агенції місцевого розвитку «Громада можливостей». В семінарі взяли участь депутати обласної, районної, міської та сільських рад, уповноважені представники Новоодеської, Сухоєланецької та Костянтинівської територіальних громад.

6

5

 

 

 

 

 

 

Із вступним словом до присутніх звернувся міський голова Олександр Поляков, який обґрунтував важливість заходу, висловив сподівання, що всі учасники семінару знайдуть для себе корисну інформацію, яку використають у своїй подальшій роботі. З привітальними словами до присутніх звернулися також депутати Миколаївської обласної ради: Ігор Мухарський, Євген Ігнатенко, Олександр Мосін, Владислав Мартиченко, заступник голови Миколаївської районної ради Ігор Копійка та виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації, заступник голови Новоодеської райдержадміністрації Петро Паламарюк.

Актуальним сьогодні залишається питання тарифів на газ для населення, Олег Рахмелевич надав роз’яснення щодо зміни постачальника природного газу.

145829411 1022577738229533 2413289255406589584 o

Після місцевих виборів у жовтні 2020 року країна вже функціонує на новій територіальній основі і всі громади мають повноваження та можливості реалізовувати право на самоврядування, а також планувати, інвестувати та реалізовувати проєкти розвитку. Експерт з галузі децентралізації Валентин Бойко окреслив еволюцію розвитку місцевого самоврядування, зупинившись на перевагах, досягненнях та можливостях об’єднаних територіальних громад.

Своїми знаннями в області стратегування, регіонального розвитку та проєктного менеджменту ділився професор, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування в Херсонському національному технічному університеті, експерт з питань регіонального розвитку Микола Дурман.

2

3

 

 

 

 

 

 

 

Цікавою була презентація голови правління Агенції місцевого розвитку «Громада можливостей» Максима Корнієнка на тему: «Розвиток громадянського суспільства».

4Доречним був розгляд земельних питань. Людмила Сандольська – начальник відділу у Миколаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області зупинилася на ключових проблемах та надала ряд рекомендацій щодо розпорядження землями комунальної власності.

 

7

Наталія Маєва – начальник юридичного відділу виконавчого апарату Миколаївської районної ради надала роз’яснення ЗУ №1009 в частині передачі майна у власність громад. Регіональний консультант з юридичних питань Миколаївського регіонального відділення «Асоціація міст України» Лідія Віштал розповіла про можливості депутатського мандата та ефективні механізми реалізації депутатських повноважень.

Без имени 1

Семінар пройшов на високому і професійному рівні.