ПІСНЯ БУДЕ ПОМІЖ НАС
Відділ культури, молоді та спорту Новоодеської міської ради, продовжуючи роботу з реалізації проекту «Наближаємо Перемогу разом», започаткував проведення Фестивалю української естрадної пісні. Адже в умовах воєнного стану особливо актуальним є розвиток української національної та громадянської ідентичності.
5 березня, з нагоди 75-річчя від дня народження Володимира Івасюка, легенди української культури, поета, виконавця І композитора, Лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка, Героя України в Центрі культурних послуг відбувся благодійний захід, який зібрав шанувальників українських естрадних пісень.
Глядачі ознайомились з цікавими біографічними відомостями, історією створення його пісенних шедеврів, плідною співпрацею з українськими композиторами та співаками. За своє коротке життя, довжиною в 30 років, Володимир написав 107 пісень, 53 інструментальних твори, створив музику до кількох вистав. Феномен Івасюка полягає в тому, що його пісні звучать і сьогодні, вони популярні, їх знає молодь, а сучасні виконавці їх переспівують.
На нашому Фестивалі пісні Івасюка колоритно та самобутньо лунали у виконанні талановитих місцевих самодіяльних артистів: народного вокального ансамблю «Південні зорі», Світлани Доліновської, Сергія Попова, Людмили Данелюк, Олени Тирон, Анни Мартинової, Анни Волох, гурту «Літній вечір» (Віктора та Миколи Шадури) та Олександра Драгомарецького. Чарівність та милозвучність його поезій передали Жана Кучеренко та ведучі програми Світлана Сірченко і Владислав Курбанов.
Справжнім музичним відкриттям Фестивалю став дебют вокально-інструментального гурту «Легіт» (приємний легкий вітерець), у складі юних виконавців Марини Риженко, Юрія Залевського, Богдана Грищука, Владислава Курбанова під керівництвом Анатолія Семенюка та Анни Мартинової.
Провідний бібліограф Публічної бібліотеки Лариса Табакар презентувала книжкову виставку «Обірвана струна Володимира Івасюка».
Захід органічно доповнили хореографія Аліни Радашевської та «Гуцульський танок» у виконанні танцювального ансамблю «Прибужанка» під її керівництвом.
Зворушливим моментом на завершення було колективне виконання всіма учасниками концерту та гостями знаменитої на весь світ пісні Володимира Івасюка «Червона рута».
Відділ культури, молоді та спорту висловлює вдячність всім, хто забезпечив організацію та проведення Фестивалю: виконавцям поезій та пісень В. Івасюка, аматорам, працівникам, що працювали над сценарієм, забезпечували режисуру заходу, мультимедійний на музичний супровід, декорування приміщення та створення фотозон.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до збору коштів на підтримку Збройний Сил України.
Пісня завжди поруч з нами, українцями, у складні та радісні часи. Нехай вона стане для нас зброєю, що допоможе зміцнити нашу внутрішню силу та пробудить в нас духовну єдність.
До нових зустрічей.